سرزمین نوروز
دراین تارنما،مجموعه اشعار تالشی و فارسی، مقاله ها و طنز نوشته ها، اثر رضا نعمتی کرفکوهی ارائه میگردد. 
وسا
کانال تلگرام ما
جملات دکترشریعتی

        فشتمقولی و پشه اولس!!...

            نگارنده: رضانعمتی کرفکوهی

      ...وسالیان سال بودی که پشه اولس منحوسی در برس  (راه باریکه ( گیریه گیلون کافله ای از طایفه « بابویان » از اهالی بین الشپلین! ویمند نموده بودی که هر ساله عیده بیشماری از طفلکان بی گناهی که بر دوش پدرانشان قلمدوش بودندی بهنگام بوشتن از زیر تنه آن پشه اولس با برخورد کله شان به آنجانشان از تنشان درآمدندی، مرا مدت زماتی بودی که این معضل  چوسان اشکم درد بودی، گاهی به اشتن می واتمی که این دیگر چه گاسیلی استندی که بجای مغز درکله این کافله دریئندی؟! من زین بابت داشتمی فجع می کردمی که چرا این کافله بجای اینکه تبری پیگتندی و آن پشه اولس منحوس را دبرندی،همه ساله نذرونیاز!! میکردندی که طفلکانشان زنده از زیرآن برشوندی!!

        لذا مرا برآن شدی که بعد از آگردن از سفر ماوراءالنهر، به بین الشپلین برومی ، ودر آن سامان آکادمی علمی با نام دارالفشتم بتأسیسانمی، و کله خردخالانشان را بجای اینکه به تنه آن درخت منحوس بگینندی وبمیرندی، با «اورنه عولوم»)علوم روز) آزون نمایمی، و کله طیفلکانشان را از آن گاسیلی که پدرانشان درآن ویتمنده نمودندی دروف آروف نمایمی. وبه آن کافله  گانپوچه مغز حالی نمایمی که چاره کارپشه اولس، نذرونیازنبودی، بلکه تبر بودی!، تبر بودی!، تبربودی،تبر....

        ودراین خسوس مرا برآن شدی تا برسردر آکادمی دارالفشتم، چنین نبشتن نمایمی.

        زوموستونه اشته خلا شاله شکه شاله شوار /

        پشه اولــس راه سر لکـــه تبــر دکه ویــن ربار!!

         وبه شاگردانم آموختمی که :

        بالام جانم خوای بوزونی تنی کسی استیشه

        فیکری بلته واز آکه  تا  آزونون ته کیشه 

        وختی وینی پشه اولس راه  سریکا ویمنده!

        تبری پیگه  ووردکه پشه  اولسی  ریشه !!

)        گزیده ای ازکتاب : فلسفه کیلیتونیسم !، اثر فشتمقولی پشه وری)

[ چهارشنبه 13 فروردین 1393 ] [ رضا نعمتی کرفکوهی( سرزمین نوروز) ]
.:

درباره وبلاگ

پروفایل من


***بنام آنکه جان را فکرت آموخت*** باسلام و عرض ادب و احترام - رضا نعمتی کرفکوهی هستم اهل روستای کرفکوه دارباغ از شهرستان فومن، استان گیلان ساکن فعلی کرج.ورود شما بازدید کنندگان محترم را به وبلاگ "سرزمین نوروز" خیر مقدم می گویم .دراین وبلاک اشعار تالشی، فارسی،مقالات،نقد گفتارهای فرهنگی و طنز نوشته ها،اثر اینجانب منتشر می گردد.علاقه مندان می توانند برای دیدن و مطالعه هر مطلبی ،بر روی همان مطلب کلیک نمایند.خوش آمدید،خوش بومائیدی،خوش گلدی،خش اومینه،خش آمیرون.مهرتان جاوید.
نوشتار ( مقالات)
تعداد کل بازدید کنندگان
تعداد کل بازدید ها: 91098